Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jeams,vajicka ano pane na tvrdo alebo na mäkko,pozkrapkat.

,,Jeams, ake pocasie je dnes vonku?" ,,Je hmla, sire, neni skoro na krok videt." ,,Skvele pocasi Jeams, pojdete s lady na lov kaciek." ,,Ale sire, to je nebezpecne! Nebude videt, kam strilime!" "Ano, Jeams, preto pochopim, ked si lady zmylite s kackou."

Lord Irvnig se vrati z daleke cesty. Vstoupi do pokoje a zacne hledat britvu. Lady se rozpacite pta: "Co zamyslite delat s tou britvou?" "Jestli v tech botach za zavesem nejsou nohy, budu se holit."

Tři lordi si vyprávějí své zážitky z pobytu v britských koloniích a jeden říká: "Strávil jsem v Indii čtyřicet let života. To je vám tak krutá země. Představte si to, když tam chlápek umře, tak s ním pohřbí zaživa jeho ženu." "Tedy, to je vskutku kruté, že ten nebožák nedozná klidu ani po smrti."

Do New Yorku prileti Anglican a taxikar mu na letisti rika: "Vy jste Anglican, co? Mam pro vas jednu specialni americkou hadanku. Myslim na nekoho, kdo ma stejne rodice jako ja, a presto to neni muj bratr ani sestra. Kdo to je?" Anglican premysli, ale nakonec se podda. Taxikar rika: "No, ja to jsem." No, Anglican se za cas vrati domu a na jedne cajove party vypravi, ze v Americe slysel jednu mistni hadanku: "Myslim na nekoho, kdo ma stejne rodice jako ja, a presto to neni muj bratr ani sestra. Kdo to je?" Spolecnost premysli, ale nikdo na to nemuze prijit, tak se ptaji, na koho tedy myslel. A Brit odpovida: "Je to jeden newyorskej taxikar!"

Lord odjíždí na předstíranou služební cestu a říká sluhovi: "Jeane, kdyby k Lady přišel nějaký muž, dej mi okamžitě vědět!"
Ukryje se v místním hotelu a čeká. Za chvíli volá Jean: "Pane, u Lady je Lord Kilburn."
Náš lord neváhá, vyrazí domů, nabitým revolverem vtrhne do ložnice a PRÁSK. Ani se nepodívá, co způsobil, sedne v pokoji do křesla a uklidňuje se svou starou dobrou whisky.
Jean se jde podívat, co střela způsobila a hlásí lordovi: "Mířil jste velmi přesně, pane, ustřelil jste mu ho u kořene."
"A co Lady, Jean?" ptá se lord.
"Lady...? Ta se dusí."

 pamatujete, jak jsme byli pred triceti lety v Africe?" "Lituji sire, ale to byl jeste muj predchudce." "Ale ne, Jean, byl jste to urcite vy. Vzpomente si preci, jak vas tam pak sezral ten lev!"

Lord Patrick sedi nad doverskymi utesy a pozoruje ptaky. Najednou se ozve ohlusujici rana. Lord se pta sluhy, co to bylo. Sluha odpovida: "Delova salva, prijizdi k nam nejaky cisar." Lorda odpoved uspokoji a tak dal sleduje ptaky, kdyz v tom se ozve dalsi hrozna rana. Lord se opet pta sluhy, co to bylo za ranu, a sluha opet odpovida: "To byla delova salva, uz jsem rikal, ze k nam jede nejaky cisar." "A oni ho napoprve netrefili?"

Jean, nachystejte mi kulovnici, půjdeme na ryby." "Ale pane, nebylo by lepší vzít si udici?" "A vy si myslíte, Jean, že když budu vyhrožovat rybáři udicí, tak mi nějakou rybu dá?"

Ptají se lorda, jak přišel ke svému bohatství a on vypráví: "Když jsem připlul do Státu, tak jsem měl 20c, koupil jsem tedy za ně jedno jablko, vyleštil jej a prodal za 60c, za ně jsem koupil 3 jablka, vyleštil a prodal je za 1,80 dolaru. A tak to šlo dál a dál, den za dnem, až mi umřel strýc a odkázal mi 20 mld. dolarů."

"Sire, dovolte, abych vam pripomnel, ze je dnes pate vyroci dne, kdy jste lady Sarah racil zavrit do sklepa." "Ach ano Jean, abych nezapomnel, prijdte mi za tyden pripomenout take, ze je pate vyroci te krasne chvile, kdy lady prestala rvat a zemrela hlady."

"Řekněte mi, Jean, zachoval jsem se k vám někdy sobecky?" "Nemohu si stěžovat, sire." "To jsem takový dobrák?" "Nikoli sire, ale nemohu si stěžovat, protože nemám komu."

Jednou se lord vrací ve značně podroušené náladě domů. Ulehne do postele a do sklenice vedle postele dá svoje skleněné oko. V noci má však velikou žízeň, poslepu nahmatá sklenici a hodí obsah do sebe. Ráno se probudí a něco ho tlačí v dolní části těla. Zavolá tedy sluhu, aby se podíval, co tam má. Ten koukne a povídá: "Hrůza, Vaše lordstvo, někdo vám kouká ze zadku!"

"Jean, může mít citrón nožičky?" "Ne, pane." "Tak to jsem si zase vymačkal do čaje kanárka!"

Přilítne vyděšená služka a povídá: "Lorde v knihovně je zloděj!". "Vážně a co čte?"

Probiha milostny akt. Lord soulozi, komornik drzi svicku. Lord se pta: "Lady, jste ukojena?" "No, my Sir." Po chvili: "Lady, jste ukojena?" "No, my Sir." Lord rika komornikovi: "John, ted ty budes soulozit a ja budu drzet svicku." Po chvili: "Lady, jste ukojena?" "Oh yes, my Sir." "Vidis, Johne, takhle se drzi svicka."